De tweevoudige Grammy-winnares komt op 10 oktober naar de Bozar, Brussel en op 12 oktober naar de Koningin Elisabethzaal, Antwerpen. Verwacht een avond vol iconische nummers zoals Tom’s Diner, Luka en nieuw werk van haar aankomende album Flying With Angels (mei 2025). Vega wordt begeleid door haar vaste gitarist Gerry Leonard (bekend van David Bowie) en celliste Stephanie Winters. Tickets zijn te koop vanaf vrijdag 7 maart om 10 uur via greenhousetalent.com.
Suzanne Vega wordt alom geprezen als één van de beste songwriters van haar generatie. Ze is een boegbeeld van de folkrevival van de vroege jaren 80. Na het verschijnen van haar warm onthaalde debuutalbum, in 1985 uitgebracht met haar naam als titel, bleef ze hedendaagse nummers schrijven en opnemen die ons inmiddels vertrouwd in de oren klinken. Zoals het gedurfde Lukawaar Vega, geïnspireerd door Lou Reed, het gevoelige thema van kindermishandeling aankaart. Of de rustige ballad Marlene on the Walldie vertrekt van een poster van Marlene Dietrich waarin ze troost vindt nadat haar vriend haar verliet. Tom’s Diner is dan weer een uniek a-capellanummer en werd als remix van het Britse danceduo DNA een groot succes in nachtclubs. Vega’s albums, waaronder Suzanne Vega, Solitude Standing en 99.9F, gingen miljoenen keren over de toonbank.
De nummers klinken als verhalen die op meesterlijke wijze door Suzanne Vega worden verteld. Haar poëtische blik op de wereld valt telkens weer op het stadsleven, gewone mensen en onderwerpen die uit het leven gegrepen zijn. De gevatte en pure songs van Vega zijn nog altijd even herkenbaar, uniek en diepzinnig als toen ze 30 jaar geleden voor het eerst op de radio te horen was.