Na zijn uitverkochte Noord-Amerikaanse tournee in 2024 en de overweldigende vraag voor zijn onlangs aangekondigde Britse data, kondigt Morrissey nu 22 nieuwe shows aan voor deze zomer – inclusief een stop in België! Op maandag 16 juni 2025 keert hij voor het eerst in twee jaar terug naar België voor een optreden in de Antwerpse Lotto Arena.
MORRISSEY – 16.06.2025
LOTTO ARENA ANTWERPEN
Tickets gaan in verkoop op vrijdag 21 februari om 12u via www.gracialive.be |
Morrissey’s invloed en muzikale nalatenschap zijn niet te ontkennen. Morrissey wordt algemeen beschouwd als een van de meest invloedrijke figuren in de Britse pop en als een van de grootste songwriters van zijn generatie. Hij heeft dertien solostudioalbums, een reeks nummer 1-platen en een Ivor Novello Award op zijn naam staan voor zijn uitstekende bijdrage aan de Britse muziek. Onlangs ontving hij de 2024 Social Vanguard Award als erkenning voor zijn ‘uitmuntende dienstverlening en toewijding aan Animal Rights’.
Als leadzanger van The Smiths schreef hij muziekgeschiedenis met slechts vier albums. Als soloartiest heeft hij een ijzersterke sound neergezet die vandaag de dag nog steeds weerklinkt, waardoor hij een van de meest geprezen stemmen van de afgelopen vier decennia is. Toen de debuutsingle van The Smiths, “Hand In Glove”, voor het eerst uitkwam, werd het muzikale landschap voorgoed veranderd, wat leidde tot een rijke catalogus aan nummers, waaronder populaire nummers als “This Charming Man”, “How Soon Is Now?”, “There Is A Light That Never Goes Out”, “Suedehead”, “Everyday Is Like Sunday”, “Irish Blood, English Heart”, “First of the Gang to Die” en nog veel meer.
Morrissey’s veelgeprezen oeuvre leverde hem 15 top tien solo-albums op in Groot-Brittannië, waaronder Viva Hate, Bona Drag, Kill Uncle, Your Arsenal, Vauxhall and I, Southpaw Grammar, Maladjusted, You Are the Quarry, Greatest Hits, Ringleader of the Tormentors, Years of Refusal, World Peace Is None of Your Business, Low in High School, California Son en I Am Not a Dog on a Chain, met drie nummer 1’s in drie verschillende decennia. Daarnaast heeft hij ook twee solo-albums in de Amerikaanse Top Tien, California Son en Low in High School.